Ahşap Anka Kuşu Oyma Otel Anahtarlığı

Oyma doğal ahşap anahtarlık koleksiyonumuzda bulunan zümrüdü anka tasarımlı anahtarlık modelimizi inceleyin.

anka kuşu anahtarlık

Zümrüdü Anka Kuşunun anlamı nereden gelmektedir?

Feridüddin Attar tarafından kaleme alınan Mantıku't-Tayr isimli eserden esinlenerek:

Zümrüdü anka kuşunun hikayesi dilden dile yayılır ve efsanevi bir hal almıştır. Efsanelere göre bir diğer anılma şekli Simurg olan anka, bilgi ağacının dallarında yaşar ve her şeyi bilirmiş. Anka kuşu anlamı buradan gelmektedir. En önemli özelliği ise göz yaşlarının şifalı olmasıdır aslında.

Ancak efsaneye göre yanarak kül olup ölmesinin ardından; kendi küllerinden yeniden dirilir.

Kuşlar, dünyada her şey ters gittikçe Simurg'u bekler ve onun kendilerini kurtaracağını düşünürlermiş. Bir dönem Simurg'u kimse göremez olmuş ve endişelenmeye başlamışlar. Diğer kuşlar, Anka kuşu simurg ortalarda görünmedikçe kuşkulanır olmuş ve en sonunda ona olan umutlarını yitirmişler.

Bir gün uzaklardaki bir ülkede kuş sürüsü, Simurgun kanadından bir tüye rastlamışlar. Simurgun var olduğunu anlayan dünyadaki bütün kuşlar toplanmış ve hep birlikte simurgun huzuna gidip yardım istemeye karar vermişler.

Simurgun yuvasının yeri; diğer tüm efsanelerde de anlatılanlardan bildiğimiz üzere etekleri bulutların üzerinde olan kaf dağı nın tepesindeymiş. Anka kuşu yuvası etekleri bulutların üzerinde olan kaf dağını işaret ediyor ancak oraya varmak için ise yedi dibi olmayan vadiyi geçmek gerekiyormuş. Yedi vadi; istek vadisi, aşk vadisi, marifet vadisi, istisna vadisi, tevhid vadisi, hayret vadisi ve en sonuncusu yokluk vadisi.

Kuşlar sürü halinde yola koyulmuşlar ancak bu yolculuk için sabırlı ve kararlı olmaları gerekti. İlk önce sebatı az olanlar, dünyevi işlerden aklını alamayanlar bir bir yolcu kervanından ayrılmışlar. Sonra çetin yolculukta yorulup düşenler olmuş bir bir...

Aşk vadisinden geçmiş yolları önce, sonra ayrılık vadisi ve hırs vadisi... Kuşların kimi aşk vadisine dalmış kimi ayrılık vadisinde kopmuş kafileden. Kimi hırsla vadide gibi bataklıkta elenmiş.

Önce bülbül geri dönmüş, güle olan aşkına dayanamayıp. Papağan güzel tüylerini bahane edip bırakmış yolculuğu, Kartal yükseklik kompleksine yenik düşmüş, baykuş yıkıntıları balıkşık kuşuysa bataklığını özlemiş...

Beş vadiyi aştıktan sonra altıncı şaşkınlık vadisi ve yedinci yok oluş vadisi derken bütün kuşların ümidi yitmiş. Yedinci vadi üzerinden geçerken sayıları oldukça azalmış hal böyle olunca. Kaf dağına vardıklarındaysa sadece otuz kadar kuş kalmış kafilede. Meşhur Simurgun yuvasını bulmuşlar sonunda.

Sonunda sihirli sözcüğün sırrı da çözülmüş... "Si" otuz demektir ve tahmin ettiğiniz gibi "murg" ise kuş demektir. Simurgun yuvasına ulaşanlar anlamış ki simurg otuz kuş demek ve bu ulaşanların hepsi simurgmuş... 30 kuş anladılar ki aradıkları o kurtarıcı aslında kendileridir ve bu yolculuk aslında özlerine yaptıkları bir yolculuktur.

Anka kuşu anahtarlık hakkında

Ahşap otel anahtarlık tasarımlarımızı, diğer ahşap ekipman tasarımlarımızda olduğu gibi logoya ve otelin konseptine göre ahşap tasarımlar hazırlıyoruz.

Anka kuşu kolyeler, anka kuşu dövmesi ve onlarca hediyelik eşyası varken piyasada; elbette otel anahtarlık çeşitleri kategorimizde bu şahane hikayenin sahibi simurgun yerini alması şaşırtıcı olmamalı. Kapadokya'da yer alan Anka Cave Otel in logosunu anahtarlığa oyarak hazırladık.

Çanak şeklinde oyduğumuz ağacın ortasına yerleştirdiğimiz Zümrüdü anka kuşu hem el tutuşu için güzel bir kavise sahip hem de dokusuyla kendisine hayran bırakıyor. Ahşabın sıcak hissiyatı ve anka kuşunun müthiş hikayesi ve motifi insanı uzun uzun elinde tutmaya zorluyor anahtarlığı.

Anka kuşu efsanesini yukarıda sizinle paylaştık. Elbet tabi hikayeyi bilenler için otelin adı çok güzel gelecektir. Kapadokya, İbrahimpaşa köyünde açılan Anka Cave Hotel 'in adı aslında mekanın bulunduğu yerle çok özdeşleşiyor.

Architab atölye olarak, ekipçe bu konumda sık sık doğa yürüyüşleri yaparız. Bu bölgenin sessizliği ve bir tepenin yamacına kurulu olan Anka otelin mimarisi ismiyle oldukça uyumlu. İnsanın kendini bulması için gerçekten seyahat rotasına ekleyebileceği bir durak adeta. Trafiği olmayan bir bölgede sessiz bir tatil ve simurgu keşfetmek, keşfederken Architab Atölye tasarımlarını otel içinde ilk elden görebilmek fırsatına kavuşabilirsiniz.

Otellerde kullanabileceğiniz ahşap ürünlerimiz.

Oteller için özel olarak hazırladığımız koleksiyonumuzda çeşitli ahşap ürünleri bulabilirsiniz. Ahşap tabak, ahşap oda numaraları, ahşap anahtarlık, kahvaltı sunum tabakları, tabak sunum dekorları gibi doğal ahşaptan hazırladığımız ürünler mevcut elbet. Ancak bunların dışında, işletmeniz için ihtiyaç duyduğunuz özel tasarımları da tasarlayarak imalata alabiliyoruz.

Ürünlerimizin uzun süreli kullanılabilmesi bizim için en önemli unsurların başında geliyor. Her bir ahşap tasarımımız özenle iş süreçlerinden geçerken, büyük bir mobilya gibi değer görür. Yüz yıllık masif bir dolabı inşa edilirken gösterilen özen nasılsa biz bugün aynı özeni anahtarlıklar için gösteriyoruz. Tıpkı dolabın her parçası gibi anahtarlıklarımız ince ince zımparalanıyor, defolu olanlar eleniyor, ahşap koruyucu işlemler en az 2 kat olarak uygulanıp özenle kurutuluyor.

Hemen hepimiz büyüklerimizin veya dedelerimizin evlerinde masif ahşaptan üretilmiş mobilyalara denk gelmişizdir. Günümüz MDF ve Sunta mobilyalarına inat hala basit birer çiviyle ayakta durmalarının sebebi doğal olmalarıdır. Doğallığın gücünü biz de bugün ürünlerimizde uyguluyoruz.

Ahşap otel anahtarlığı nasıl olmalı?

Müşterilerinizin parmak ucuna dokunmak nasıl bir his? Evet gerçekten de öyle, logonuzu anahtarlık üzerine işliyoruz ve müşterilerinizin dokunma mesafesinde markanızı görüyor olmaları büyük bir pazarlama fırsatı aslında.

Ahşap seçimi yaparken, logonuz ve otelinizde kullandığınız renkleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Örneğin koyu renk kapılara sahipseniz ceviz rengi eskitme anahtarlıkları seçebilir veya deniz kenarında hizmet veren bir otel işletiyorsanız ortamın havasına uygun olan açık renk ve renkli baskılı anahtarlıkları seçebilirsiniz.

Otel anahtarlıkları, restoranda servis etmek üzere ahşap tabak veya ahşap kahvaltı sunumları arayışı içindeyseniz Architab Atölye tasarımlarını incelemenizi öneririz.

Hemen iletişime geçin: info@hitab.net // 0384 219 33 00 // Whatsapp: 0535 510 91 45

zümrüdü anka kuşu anahtarlık

ahşap anahtarlık modelleri

anka kuşu ahşap oyma

ahşap anahtarlık çeşitleri

İlgili ürünler

Anahtarlıklar

Ahşap Otel Anahtarlıkları

Architab
131683
₺55,00
Oteliniz var ve anahtarlık için hala karar veremediniz mi? Hem şık aynı zamanda da kullanışlı olsun diyorsanız anahtarlıklarımıza göz atın deriz. Klasik olan anahtarlıklardan sıkıldıysanız hem doğal hem de sıcak bir görünüm için bu anahtarlıklarımız tam size göre. Kapadokya'nın butik otellerine yapmış olduğumuz anahtarlık modelimiz, daha sonrasında Egenin...
Otel Ekipmanları

Ahşap Otel ikram Tepsisi

Architab
131805
₺260,00
Otel Odaları veya Ofis için Ahşap İkram Tepsileri mi Arıyorsunuz? Architab Atölye doğal ahşap otel karşılama tepsisi modellerini inceleyin. Ofiste ve otel odalarında günlük kullanım için tasarlanmış ahşap tepsilerimiz ile ikramlarınızın hepsini bir arada tutabilirsiniz. Misafirlerinize özel bir deneyim sunmak isterseniz firma logonuzu ahşap otel tepsileri...
Anahtarlıklar

Kaftan Modeli Ahşap Otel Anahtarlık Tasarımı

Architab
131850
₺70,00
Otelinizin konseptiyle uyumlu ahşap otel anahtarlık tasarımları mı arıyorsunuz? Otel anahtarlık fiyat araştırması yapıyorsanız bir de Architab Atölye tasarımlarını inceleyin. Konseptinizle uyumlu doğal ahşaptan üreterek, üç boyutlu rakamlarla hareket kazandırdığımız anahtarlıklar beğeni topluyor. Uzun ömürlü olmaları ve ahşabın sıcak dokusu ile hem...
Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.