Do Not Disturb Otel DND kartı

dnd kartı

Turizm cenneti olarak lanse edilen, gerek tarihi gerekse doğal zenginlikleriyle ön plana çıkan güzel ülkemiz Türkiye'de otelcilik ve hizmet sektörü oldukça hızlı bir şekilde gelişiyor. Dünyada hizmet konusunda adından çokça söz ettiren Türkiye tabir caizse; "bir gelenin bir daha gelmek istediği" lokasyonların başında yer alıyor.

Otelcilik anlayışı son 10 yılda Türkiye'de müthiş bir değişim yaşayarak, hizmet sektörünün baş enstrümanı haline geldi.

Türk geleneğinde misafir ağırlamak önemli bir yer tutar. Misafiri deyim yerindeyse baş tacı ederiz. Misafirliğe gitmek de bir o kadar önemlidir ve hepimizin bileceği gibi misafirliğe eli boş gidilmez. Bunun pek konumuzla alakası yok ama yine de paylaşmak istedim.

Türkler yıllarca evlerinde verdikleri bu önemli hizmeti kocaman otel binalarına taşıdığı andaki heyecanı tezahür edebiliyor musunuz?

Otel açmak fikri bile başlı başına büyük bir adım. Onlarca insanı aynı anda memnun etmek ve ağırlamak ise bizim için bir onur meselesi diyebiliriz. Düşünsenize; evinizde ağırladığınız misafiriniz tekrar size gelmek istemezse ne kadar moraliniz bozulur.

Aynı düşünceyi Türkiye'de hizmet veren hemen her otelin sahibinin yüzünden çok rahatça okuyabilirsiniz. Bu iş oldukça kârlı gibi görünebilir dışarıdan bakarken ancak günlük stresi işin içine katarsanız her kuruşunun helal olduğu kanaatine varmak çok zor olmayacaktır.

Biz otellerde misafir ağırlarız müşteri değil!

Bütün bu organizasyonun hazırlanması ve işleyiş süreçleri içinde otelcilik anlayışımızın en sevdiğim yanı gerçekten bur kısım. Otellerimiz misafirlerini ağırlar ve memnuniyet için otel elemanlarını her gün motive ederler.

Otel çalışanları misafirlere ne kadar nazik olursa ve onların gerçek birer misafir olduğunu hissetmelerini sağlarsa bir sonraki ziyaret için açık vize kapmış olursunuz.

DND ne demek?

"Do Not Disturb" kelimelerinin baş harfleri kullanılarak yapılan kısaltmadır DND.

Yerli ve yabancı misafirleri ağırlarken odalarında rahatsız edilmek istemeyen müşterilerin uyarı levhası olarak kullanabileceği kapı kolu askısıdır. Architab Atölye koleksiyonlarında rahatsız etmeyin kapı yazısı tasarımlarımız ile otellerin bu ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz.

Ahşaptan tasarladığımız ve oldukça sağlam olan rahatsız etmeyiniz kartı modellerimizi inceleyin.

DND kartları piyasada genellikle kağıttan satılır ve 10 oda için bile 1000 adet sipariş verirsiniz. Çünkü çok çabuk yıpranır ve kaybolurlar.

Otel kapı kilit modellerine göre değişik rahatsız etmeyin yazıları kapı kartları tasarımlarımız mevcut. Özellikle otelinizin konsepti butik hizmet veren işletmelerdense mutlaka rahatsız etmeyin kapı süsü çeşitlerimizin hepsini incelemenizi öneririz. Her bir ürünün sayfasında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Rahatsız Etmeyin Kapı Askısı modellerini araştırıyorsanız, fiyat / performans karşılaştırması yapmanızı öneririz. PVC den yapılan kapı kartı kilit sistemi kullanıyorsanız size en uygun model, kendinden askılı lütfen rahatsız etmeyin kartı olabilir. Aynı zamanda oteller için rahatsız etmeyin kartı çeşitlerini incelediğinizde, pvc dnd veya kartı pvc dnd den yapılan ürünleri de görebilirsiniz. Bu tür basitçe kırılabilir ürünleri tercih listenize eklemeden; önceden kullanmış yalnızca kişilerden referans almanızı öneririz.

Otel odanızı rahatsız etme moduna nasıl almalısınız?

Çok çeşitli milletlerden konaklama yapmak için ülkemize gelen misafirleri bir arada konaklatmak gerçekten büyük bir maharet istiyor.

Örneğin Avrupalı misafirlerin tamamen sessiz bir koridoru tercih ettiğini söyleyebiliriz ancak aynı konu Arap misafirler için geçerli olmayabilir. Bir doğu karadeniz seyahatinde edindiğim izlenim Arapların sabah namazından sonra pek uyumayı tercih etmediği yönünde. Çünkü bu saatten sonra yüksek sesle müzik dinlemek onlar için gayet normal gibiydi ve otelde konaklayan diğer Arap müşterilerin bundan hiç şikayetçi olmadığına şahit olmuştum. Veya bir arkadaşımdan Hintli ziyaretçilerin odanın içinde kendi yemeklerini yapmaya çalışmasını ve eğer başarılı olurlarsa odaya yayılan baharat kokusunu gidermek için günlerce uğraştıklarını duymuştum.

Bu kadar farklı kültüre sahip insanları bir arada nasıl ağırlamalı peki? Hem de hiçbirini üzmeden. Gerçekten hizmet sektörünün en zor alanlarının başında yer alıyor otelcilik.

Halatlı lütfen odamı temizleyin kapı askımızı gördünüz mü?

Doğal ahşabı renklendirerek arkalı önlü DND kartı hazırlıyoruz. Ahşabın tam ortasından geçen halat hem çok sağlam hem de çok dekoratif bir hava katıyor. Otelinizin tasarımıyla çok uyum sağlayacağını düşündüğümüz bu ürünle müşterilerinize daha özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz ve aynı zamanda uzun yıllar bozulma ve yıpranma yaşamadan bu kapı kartını kullanabilirsiniz.

Otelinize özel olarak hazırlamamızı istediğiniz ahşap ekipmanlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tasarım ve imalat atölyesi olan Architab Atölye ile benzersiz ürünleriniz olabilir.

info@hitab.net // 0384 219 33 00 // Whatsapp: 0535 510 91 45

lütfen odamı temizleyin

lütfen rahatsız etmeyin kartı

halatlı dnd yazısı

otel ekipmanları

İlgili ürünler

Otel Ekipmanları

Ahşap 3D Lütfen Rahatsız Etmeyin Kartı

Architab
131829
₺90,00
Ahşap Otel DND Kartı mı Arıyorsunuz? Lütfen Rahatsız etmeyin kartları. Tamamı doğal ahşaptan kesilerek hazırlanan üç boyutlu Do Not Disturb uyarı kartlarımızı inceleyin. Otelinize özel olarak hazırlanan bu kartlar ile artık karton DND yazısı aramaya son vereceksiniz. Uzun ömürlü ve kabartma yazılarıyla hem şık bir görünüme sahiptir hem de uzun yıllar...
Anahtarlıklar

Ahşap Otel Anahtarlıkları

Architab
131683
₺55,00
Oteliniz var ve anahtarlık için hala karar veremediniz mi? Hem şık aynı zamanda da kullanışlı olsun diyorsanız anahtarlıklarımıza göz atın deriz. Klasik olan anahtarlıklardan sıkıldıysanız hem doğal hem de sıcak bir görünüm için bu anahtarlıklarımız tam size göre. Kapadokya'nın butik otellerine yapmış olduğumuz anahtarlık modelimiz, daha sonrasında Egenin...
Otel Ekipmanları

Ahşap Otel Karşılama Tepsileri

Architab
131799
₺280,00
Otel Odaları veya Ofis için Ahşap Karşılama Tepsileri mi Arıyorsunuz? Architab Atölye doğal ahşap otel karşılama tepsisi modellerini inceleyin. Ofiste ve otel odalarında günlük kullanım için tasarlanmış ahşap tepsilerimiz ile ikramlarınızın hepsini bir arada tutabilirsiniz. Misafirlerinize özel bir deneyim sunmak isterseniz firma logonuzu ahşap otel...
Otel Ekipmanları

Ahşap ve Halatlı Do Not Disturb Yazısı

Architab
131836
₺110,00
Halatlı Ahşap Lütfen Rahatsız Etmeyin Kartı Otel konseptinizle uyumlu ekipman ihtiyaçlarınız için Architab Atölye tasarımlarını inceleyebilirsiniz. %100 doğal ahşap ve halatın bir arada kullanıldığı Lütfen Rahatsız Etmeyiniz ( DND ) uyarı yazısı oteliniz için en uygun ekipman olabilir. Uzun yıllar kullanabilmeniz için, iki kat çizilmeye karşı...
Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.