Doğal ahşap bardak altlığı tasarımlarımız hakkında

2010 yılında kurulan Architab Atölye, 2012 yılında ürün çeşitlendirmeye giderek doğal ahşap dekoratif ürünleri üretim bandına soktu. 

Kurulduğu günden bu yana, günümüz teknolojisini tasarımlarında kullanmayı amaçlayan Architab atölye, kendi tasarımlarını üretebilen ender firmalardan biridir. 

Tasarımcı bir ekip ve deneyimli ustaların bir arada çalıştığı Architab Atölye, kaliteyi ön planda tutmaktadır. 

Bu blog yazımızda, Architab Atölye'nin ürünlerini diğer ürünlerden ayıran temel özellikleri inceleyeceğiz. 

Neden Doğal ahşap bardak altlıklarına ihtiyacımız var?

Herhangi bir bardak altlığı, soğuk ya da sıcak içeceklerin tüketimi için kullanılan bardakların yüzey ile doğrudan temasını engelleyerek; masa ve koltuk gibi yüzeylerin kirlenmesini önlemek için tasarlanır. Bu manada üretilmiş çok çeşitli bardak altlıkları bulabilirsiniz piyasada; Mantar bardak altlıkları, kütük bardak altlıkları, doğal taş bardak altlıkları, kağıt bardak altlıkları, promosyon bardak altlıkları ve daha fazlası... 

Bardak altlığı kullanmazsak ne olur?

ahşap bardak altlığı kullanmazsanız böyle olur

Bardak altlığı aslında size başta önemsiz gibi görünen, düşük maliyetli üründür. Ancak eviniz, iş yeriniz ve cafe gibi işletmeniz için büyük emek harcayıp zevkinize göre hazırladığınız ev dekorasyonunuz basit bir içecek yüzünden bozulabilir. 

Sıcak içecekler cilalı bir masanın üzerinde zaman içinde harelenme yapar. Bu da ışık düştükçe bu bölgede sararmalara ve deformasyona yol açar. Bunu önlemek için basit bir bardak altlığı sizin en etkili yardımcınızdır.

Doğal ahşap bardak altlığı tasarımlarımız sayesinde bu tür lekelerle boğuşmak zorunda kalmazsınız.  

Architab Atölye neden masif ahşap kullanıyor?

Basit olarak tomruktan biçildikten sonra kurutularak kullanıma hazırlanan ağaçların yeni formuna Masif Ahşap denir. Kaplama veya doldurma olmayan som ve saf bir üründür. Tamamen doğaldır.

Özel olarak fırınlanan ağaçlar, uzun yıllar kullanım için çok önemli bir detaydır. 

Ağaç kesilse bile ortama ayak uydurabilen bir yapıya sahiptir. Kabaca "ağaç kesilse bile yaşar" der ustalar. Ortam sıcaklığı, nem ve dış etkenler ağacın formunun değişmesine sebep olabilir. 

Masif ahşaplar fırınlanırken amaç; ağacın içinde bulunan su tanelerinin buharlaştırılmasıdır. Bu sayede içinde su tanesi bulunmayan ağaçlar dış etkenlere daha az tepki verecektir. 

masif ahşap nedir

Sadece masif ahşap kullanmak yeterli mi?

Tabi ki hayır. Masif ahşap sadece doğallığı ve sıcaklığı ile çok kullanışlıdır. Ancak masif ahşabın uzun yıllar kullanılabilmesi için işlendikten sonra mutlaka koruma altına alınması gerekir. 

damat kahvesi ahşap bardak altlığı

Ahşap yüzyıllardır dekorasyonlarda ve el aletlerinde kullanılan en kullanışlı materyaldir. 

Büyüklerimizin evlerinde uzun yıllardır bozulmadan kullanılan ahşap mobilyalar mutlaka vardır.

Günümüzde MDF ve sunta ürünler çok sık kullanılsa da ömürleri masif ahşap kadar mutlaka olamaz. 

Yine de doğal masif ahşapları koruma altına almak gerekir.

Dış etkenlerden etkilenmemesi Architab Atölye boyahanesinde ürünlerimize iki kat çizilmez koruyucu vernik uyguluyoruz. Kullandığımız vernikler uluslararası kabul görmüş EN 71-3 standardına uygundur ve 19 ağır metal taramasından olumlu not almıştır. 

Doğal ahşap bardak altlıkları Architab Atölye tasarımları ve teknolojisi sayesinde artık renkli. 

Dijital tasarımlarımızı, ekolojik boyalar sayesinde ahşap üzerine işleyerek, sunumları renkli hale getiriyoruz. 

Cafe ve/veya restoranınızda servis ettiğiniz leziz kahveler için ahşap sunum arıyorsanız tam olarak imalatçısını buldunuz diyebiliriz. Architab atölye ahşap çay ve kahve sunumlarını menünüzde servis ettiğiniz stile göre tasarlıyor. Üstelik logonuzu ücretsiz işliyoruz. 

Standart bir kahve sunumunda aradığınızı bulamadınız mı?

Market raflarındaki veya toptancıların satmaya çalıştığı ahşap kahve sunumları size uymuyor mu? Architab atölye sizin ihtiyacınız olan ürünü tasarlayarak sıfırdan üretiyor. 

Dayanıklı ahşap ürünler uzun yıllar kullanmanız için koruma altında: 

Doğal ahşapları kullanarak hazırladığımız tasarımlarımız, iki kat güçlendirilmiş çizilmez formülle koruma altına alınmıştır. Bu sayede hem su lekelerine karşı hem de çizilme ve eskimeye karşı uzun yıllar kullanım imkanı sağlar. 

Cafe ve restoranlar için de kullanılabilecek ahşap çay ve kahve sunumu tasarımlarımızı size özel olarak üretebiliyoruz.

Farklı kahve sunumları instagram sayfamızda takip edebilirsiniz. Kahve sunum tabakları ile hazırladığımız özel fotoğraf çekimlerimiz ile ürünlerimizi sosyal medyada tanıtıyoruz. Sayfamızı takip ederek güncel tasarımlara ulaşabilirsiniz. 

Toptan kahve sunum tabağı fiyatları. 

Satın almayı planladığınız veya bize üretmemiz için talep edeceğiniz ürünlere toptan özel fiyatlar veriyoruz. 

ahşap bardak altlıkları

Bizimle iletişime geçin:

info@hitab.net  //  0384 219 33 00  // Whatsapp: 0535 510 91 45

Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.