eskitme ahsap tabela

Eskitme Ahşap Tabela İmalatı

Vinil baskılar, ışıklı ışıksız metal tabelalar, pleksi harfler ve onlarca daha farklı tabela örneğiyle sokaklar tam bir karmaşaya büründü. Komple binaların cepheleri baskılarla kaplandı ve o kadar çok renk içinde hiçbiri artık okunaklı değil. 

Aslında reklam mecraları çok yanlış anlaşıldı. Daha büyük reklamlar daha çok insanın sizin mağazanızı veya iş yerinizi ziyaret etmesini sağlamıyor. Kurumsal firmalar tabela ebatlarını küçültüp, yerel işletmelere aslında fikir vermeye çalışıyor. Ancak hala yerel esnafın "en büyük benim tabelam olmalı" anlayışı şehir hayatını karmaşıklaştırıyor. 

Yapılan araştırmalara göre, akılda kalıcılığın en basit anahtarı sadelik. Kurumsal firmaları veya bankaları düşünün. Tabelaları, renkleri ve cephe tasarımları hemen aklınıza gelir. Bunun sırrı sadelik ve özel seçimlerde saklıdır. 

Ahşap tabela üretiminde yeni teknolojiler

Architab atölye olarak, Kapadokya bölgesindeki, metal ve baskılı tabelaların oluşturduğu kötü görüntüye son vermek üzere, yeni teknolojiler geliştiriyoruz.

Bilindiği üzere, ahşabın dış mekanda kullanımı biraz problemli. Çabuk yıpranabilme ihtimali üzerine çoğu zaman ağaç tabelalar dış mekanda tercih edilmiyorlar. 

Bu sorun üzerine yaptığımız araştırmalar ve edindiğimiz tecrübeleri bir araya getirerek yeni ahşap tabela sistemleri geliştiriyoruz. 

Örneğin deniz gibi tuzlu su üzerinde yıllarca yüzen gemilerde kullanılan koruyucuları kullanıyoruz. Hemen herkesin aklına raflarda satılan yat verniği gelecektir bu koruma için ancak; yat verniği tek başına ahşabı doğa şartlarından koruyamaz. Bu sebeple 3 farklı katman halinde ağacın ön yüzünü koruyacak bir teknoloji geliştirdik. 

Su, kar ve güneş ışınlarına en uzun süre dayanabilen yüzey sayesinde, ahşabın ön yüzünün çabucak eskimesinin önüne geçtik. 

Bütün bunların yanında ahşabı özel metal zırh ile bütünleştirdik. 

Peki neden? Özel kurutulmuş ağaçlar kullanarak, ağacın çatlama ve dönmesini engellemek için ilk adımı atıyoruz. Ancak her üründe olduğu gibi ağaç işlerinde de, ağacın yeteri kadar kurutulup kurutulmadığını bilme şansımız yok. Yeteri kadar kurumuş bile olsa; ağacın çatlaması ve diğer parçalarından ayrılması olası bir durum. 

Architab atölye, bu sorunun önüne geçmek üzere, dışarıdan bakıldığında görünmeyen ancak; ağacın bütün parçalarını bir arada tutacak bir zırh geliştirdi. Metal zırh sayesinde ağacın çatlamasının tamamen önüne geçiyoruz. 

Her türlü yüzeye rahat montaj yapılabilen ahşap tabelalar

Kapadokya bölgesini gezdiyseniz fark etmişsinizdir. İş yerleri ve evler doğal taştan ve hatta bazen kayalar oyularak yapılmıştır. Bu da bölgenin cazibesini artırmaktadır. 

Kayadan oyma bir otel odasında konaklarsanız, bütün bir yılın yorgunluğunu nasıl attığınızı sabah mutlaka fark edebilirsiniz. Kaya oyma otel odalarıyla butik oteller konseptlerine çok dikkat ederler. 

Müşterilerine özel bir deneyim sunmak isteyen butik otel işletmelerinin, en önemsediği konuların biri de otelin dış cephesidir. Mutlaka belirgin olmayı herkes ister ancak doğaya da saygılı olmak, gelen turistlerin rahat etmesini sağlamak en önemli konulardan biridir. 

Durum böyle olunca, Nevşehir ilinde bulunan çoğu belediye tabelalar konusunda yeni yönetmelikler çıkardılar. Tek tip ahşap tabelalar kullanmaları için işletme sahiplerini yönlendiren belediyeler, sokakların daha nezih bir hale dönüşmesini amaçlıyorlar. 

Ahşap tabelaların montajının rahat yapılabilmesi için özel aparatlar üretiyoruz. Metal aparatlar ile duvara tablo gibi basitçe dübelle tutturulan tabelalar kısa sürede kullanılıyor. 

Anka Cave Suites İbrahimpaşa

Ürgüp, Ortahisar beldesi İbrahimpaşa köyünde bulunan butik otel için hazırladığımız yönlendirme tabelalarını inceleyin. Video çekiminden detaylı olarak görebileceğiniz tabelaların hepsi dış mekanda bulunuyor. 

Birbirinden şık kaya oyma odaları bulunan otelin konsepti kendine hayran bırakıyor. Durum böyle olunca, otelin konseptine uygun olacak yönlendirme tabelaları tasarlamak bir hayli zor. 

Anka kuşu logosu ve iç mekanda kullanılan mitolojik ögelerle uyumlu yönlendirme levhaları hazırladık. 

Dağın yamacına kurulu olan otelin odalarına ulaşmak için, deyim yerindeyse labirent gibi geçitler ve merdivenleri kullanmanız gerekiyor. Tüm bunlar konseptle çok uyumluyken konuklar için kafa karıştırıcı olabilir. Bu gibi durumların önüne, yönlendirme levhalarıyla geçebilirsiniz. 

İster Nevşehir içinden isterseniz dünyanın herhangi bir yerinden, tabelalar için sipariş verebilirsiniz. Anlaşmalı kargolarımızla adresinize teslimat yapıyoruz.

Ahşap tabelalar ile ilgili örnek videomuzu izleyin. 

0384 219 33 00 //  info@hitab.net

 

zincirli ahsap tabela

ahsap otel tabelası

dış mekan tabela

kütük tabela

wc tabela

sentor restaurant tabela

yol tabelasi

tahta tabela

cift taraflı tabela

otopark tabelası

nevşehir tabela

anka cave suites

nevşehir reklamcı

avanos ürgüp tabela

kapadokya reklam

Tüm Türkiye'ye kargo ile gönderim yapıyoruz.

Ürgüp tabela, Avanos tabela, Göreme tabela, Ortahisar tabela, Nevşehir Tabela, Nar Tabela ihtiyaçlarınız için bizimle iletişime geçin. 

0384 219 33 00 //  info@hitab.net

İlgili ürünler

Otel Ekipmanları

Ahşap 3D Lütfen Rahatsız Etmeyin Kartı

Architab
131829
₺90,00
Ahşap Otel DND Kartı mı Arıyorsunuz? Lütfen Rahatsız etmeyin kartları. Tamamı doğal ahşaptan kesilerek hazırlanan üç boyutlu Do Not Disturb uyarı kartlarımızı inceleyin. Otelinize özel olarak hazırlanan bu kartlar ile artık karton DND yazısı aramaya son vereceksiniz. Uzun ömürlü ve kabartma yazılarıyla hem şık bir görünüme sahiptir hem de uzun yıllar...
Yonlendirmeler

Ahşap 3D mutfak tabelası

Architab
132109
₺110,00
Mutfak kapısı tabelası Cafe ve restaurant işletmelerinde kullanılmak üzere; kapı üzeri veya duvara rahatça monte edebileceğiniz mutfak tabelası tasarımımızı inceleyin.  Doğal ahşap yapısı sayesinde oldukça şık bir görüntüye sahiptir ve mekanınızla uyum sağlar. Mutfak yazısı üç boyutludur bu sayede rahatça okunabilir ve loş ışıkta bile ayırt edilebilir....
Yonlendirmeler

Ahşap Kasa Yazısı Tabela

Architab
132079
₺110,00
Kasa Tabelası Mağazalar, cafe ve restaurantlar, marketler ve benzeri türde kasada ödeme alan tüm işletmeler için ideal bir yönlendirme tabelasıdır. Doğal masif ahşaptan üreterek 3 boyutlu harflerle hareket kazandırdığımız Kasa tabelası ile bankonuzu çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. Diğer tüm kasa yazılarını bir kenara bırakıp, uzak mesafelerden...
Yonlendirmeler

Masaüstü Sigara içilmez Yazısı

Architab
131904
₺100,00
Konuklarınızı uyarmak için sigara içilmez yazısı mı arıyorsunuz? Otellerin sigara içilmeyen odalarında veya her türlü kapalı mekanda; konuklarınızı bu alanda sigara içilmediğine dair uyarabileceğiniz, masaüstü ahşap uyarı levhamızı inceleyin. Kendiliğinden ayakta durabilen tasarımı sayesinde sigara içilmez uyarı levhası oldukça şık ve kullanışlıdır....
Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.