Kokoreç Sunumlarınız için Ahşap Tepsi Mi Arıyorsunuz?

kokoreç sunum tepsisi

Her türlü Fastfood menüleriniz için ahşap sunumları Architab Atölye'de bulabilirsiniz.

Ülkemizde, neredeyse millileştirilmiş, en popüler sokak lezzetlerinin başında kokoreç gelmektedir.

Aslında bakmayın sokak lezzeti dediğimize, artık her biri özel tarifle hazırlanan, müthiş mekanlara adını vermeye başlayan bu lezzet Türkiye'nin en çok aranılan yiyeceklerinin başında geliyor. Ustaların her birinin kendine özgü sırları var elbet ancak tüketenlerin ortak bir amacı var o da bu lezzetten sonuna kadar yararlanabilmek. 

Domates, biber turşusu ve salatalık turşusu gibi garnitürlerle her şefin lezzetine özel olarak sunuma hazırladığı kokoreç nasıl yapılıyor? 

" En güzel Kokoreç neyden ve nasıl yapılıyor? " sorusuna yanıt

Asırlık lezzetin klasik bir tarifi olduğu doğru. Hemen her ustanın işe başlarken uyguladığı yöntemler ve kullandığı malzemeler aynı. Ancak işin son aşamasında lezzetin tabağa ulaştığı an son dokunuşlar aranılan lezzeti yaratıyor. 

Kokoreç bağırsaktan yapılır. Doğru bilgi, ancak bazı ustalar büyük baş, bazıları ise küçük baş hayvan bağırsağı kullanır. Genel kanı süt kuzusundan elde edilen kokoreç tarifinin en lezzetli olduğudur. Kokoreçin iç kısmı bumbar; dışı ise ince bağırsaktan yapılır. 

İşin tarif kısmını ustalarına bırakmakta fayda var, keza evde yapılıp tüketilmesi oldukça zahmetlidir. Her malzemeyi hazırlasanız bile odun veya kömür ateşinde pişen bir lezzet her zaman daha keyifildir. 

Fastfood ve Kokoreç Tepsileri

Mekan sahibi misiniz? Veya yeni bir mekan mı açıyorsunuz?

Kokoreç, işkembe, köfteci veya diğer hazır yemekleri sunan bir işletme açmayı planlıyorsanız Architab Atölye ile mutlaka tanışmalısınız. 

Cafe restoran ve lokantalar için kişiselleştirilmiş ekipmanlar üretiyoruz.

Fastfood tepsisi nasıl olmalı?

Bir kere ahşap sunum ve ahşap tabak siparişi verirken dikkat etmeniz gereken en önemli husus tasarımı. 

Standart bir tasarıma uydurmaya çalışacağınız menünüz muhtemelen tepsi üzerinde çok yabancı bir cisim gibi duracaktır. 

İzmit Maçka Kokoreç için hazırladığımız ahşap sunum tepsisini inceleyin. Her bölümü markanın adını taşıyan menü içeriği ile uyumlu olarak tasarlandı. 

En büyük boy menünün ekmeğinin sığacağı kadar büyük bölme, müşterilerin eklemek isteyecekleri baharatları koyabilecekleri bir bölüm, içecekleri rahat içebilmeleri için pipet alanı, ve yemek sonrasında ihtiyaç duyabilecekleri ıslak mendil alanı. 

Bütün bunların ince düşünülmüş ve özel olarak tasarlanmış olduğunu ilk bakışta her müşteri anlayacaktır. 

Mekanda sunumun bu denli özenli hazırlandığını gören müşteriniz mutlaka sunduğunuz menünün de ne kadar özel olacağını tahmin edecektir. 

Emeklerinizi Ahşap Sunum ile Taçlandırın

Her işletmenin ve her ustanın kendine özel tarifleri olduğu doğrudur. İnsanların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu dönercinin bu başarısının elbetteki en büyük sırrı lezzetidir. 

Günümüzde cafe restoran ve lokanta müşterilerinin kafasında hep bir soru işareti var. Gıda sektöründe ortaya çıkan sahtekarların haberleri her gün hepimizin kafasında soru işaretleri bırakıyor. 

Sokağa çıktığınızda acaba bu mekanda hangi et kullanılıyor, hangi yağ ile üretilmiş ve acaba sağlığa zararlı içerikler var mıdır diye sormadan edemiyorsunuz. Yeni bir mekanı keşfetmek eskiden keyifli iken artık tamamen insanların çekinmelerine sebep oluyor. 

Bu gibi riskleri nasıl aşabilirsiniz?

Müşterilerinize işinize ne kadar özendiğinizi ilk elden gösterin!

Bütün müşterilerinize mutfağınızı açma şansınız yok elbette... İşin mutfağı hem temiz hem de gözlerden çoğu zaman uzak olmalı. Hem mutfağı öne çıkarsanız dolaplarınızı nasıl tek tek gösterebilirsiniz ki? Çok zor... 

Bunun yerine başarınızı taçlandırmak için müşterilerinizin karşısına nasıl çıktığınız çok önemlidir. 

Şöyle düşünün: Önlüğü kirli bir doktora muayene olmak ister misiniz? 

Elbette temizlik her mekanın olmazsa olmazıdır. Bunun yanında konsept ise günümüzün vazgeçilmez bir unsuru... 

Gençler artık birbirinin kopyası olan mekanlara gitmiyor, kendine özgü çizgisi ve tasarımı olan mekanların lezzetlerinin de farklı olduğunu düşünüyorlar. 

Durum böyle olunca siz her ne kadar işinizin ehli de olsanız, en iyi ustaları mutfağınızda çalıştırırsanız çalıştırın, mekan içeriye müşteriyi davet etmiyorsa maça iki sıfır geriden başlarsınız. 

Müşterinizin karşısına çıkarken garsonlarınızın üstü başı, mekanın konsepti evet hepsi önemli ancak! Müşterinizin ellerine değecek kadar yakın olan tek unsur menünüz! 

Özellikle Fast Food menüsü hazırlayıp sunmak basit gibi görünse de işin aslı çok daha farklı. 

Ahşap Tabak Menünüz ile Uyumlu mu?

Müşterilerinizin dokunabileceği kadar yakınına ulaştığınız nokta masalarınız. 

Eskiden sandalyeler pek rahat olmasın diye düşünülürdü. Geçmişin işletmeciliğine göre müşteriler mekanda ne kadar az zaman geçirirse o kadar çok devir daim olacak ve işletme daha çok para kazanacaktı. 

Ancak günümüz müşteri portföyü bunu resmen yıkıp içinden geçti. Gençler artık rahatça oturabilecekleri, zaman geçirip sohbet edebilecekleri mekanları tercih ediyor.

Aynı mekanda, dürüm yiyip ardından tatlıya başka bir yere gitmektense aynı yerde tatlı söyleyip ardından çay ve kahve ile akşamı bitirmek artık yeni trend. 

Durum böyle olunca işletmeciler de bundan asgari faydayı sağlamanın peşindeler. 

Örneğin bazı cafelerin menülerine sıcak yemekler eklemesi ve hatta künefe ve katmer gibi tatlılar eklemesi müşterilerin içeride daha çok zaman ve para harcamasını amaçlıyor. 

Böylece aynı müşteri ile ilgilenen garson müşterisini daha iyi tanıyıp, daha kaliteli hizmet verebiliyor.

Ahşap sunumların menüler ile uyumlu olması şart!

Büyük bir ahşap tepsi yaptırıp tüm menülerinizi onunla sunmaya çalışmak aslında çoğu zaman bir hata. 

Eğer mekanınız küçük ve sunumları istifleyecek alanınız yoksa bu yolu tercih edebilirsiniz.

Ancak; Hamburger sunduğunuz tepside çay ikram etmek gerçekten büyük bir hata. Müşterilerinize ne kadar ciddiyetsiz olduğunuzu düşündürebilirsiniz. 

Öte yandan Maçka kokoreç ahşap sunumlarında olduğu gibi, %100 uyumlu ahşaplar ile müşterilerinize işin başından sonuna ne kadar ince detayları düşündüğünüzü iletebilir, onların mekanınızda daha rahat etmelerini sağlayabilirsiniz. 

Logonuza özel ahşap sunumlar için bizimle iletişime geçin!

0384 219 33 00 //  info@hitab.net

kokorec sunum

Related products

Fastfood tabakları

Ahşap Hamburger Sunum Tepsisi

Architab
131973
₺132,00
Hamburger Servis Tepsisi Doğal ahşaptan tasarlanarak ürettiğimiz ahşap fast food sunum tabakları ile eşsiz lezzetlerinizi markanızla taçlandırabilirsiniz. Müşterilerinize özenerek hazırladığınız menülerin lezzeti kadar sunumu da önemli bir yer tutmaktadır. Ahşap fastfood tabakları üzerine işlediğimiz logonuz ile markanız her zaman bir adım daha önde...
Kahvaltı tabakları

Ahşap Tepsi Self Servis Tepsisi

Architab
131881
₺113,00
Tahta Tabak tan self servis tepsisi mi arıyorsunuz? Ahşap servis tepsisi fiyatları, tasarlanan ürünün ebatları ve kullanılan ağacın cinsine göre değişiklik gösterebilir. Architab atölye koleksiyonunu inceleyerek fiyat aralığı hakkında fikir alabilirsiniz. Ahşap fastfood sunum tabakları ile şık servis tepsisi modellerimizi inceleyerek cafe restoranınız...
Sunum Ekipmanları

Patchwork desenli ahşap saplı tabak

Architab
130440
₺135,00
Saplı doğal ahşap sunum tabağı mı arıyorsunuz?  Ergonomik sapı ve geniş sunum haznesi sayesinde çok çeşitli sunumlarınızı bu tabakla yapabilirsiniz. Gökkuşağı renklerinde tasarlanan ahşap sunum tabağını ister cafe, restoranlarda veya evinizde rahatça kullanabilirsiniz. Her türlü sunumunuz için şık bir ekipmandır. Ahşabın sıcak doğası ile mekanlarınızın...
İstek listesine ürün eklendi
Ürün karşılaştırmaya eklendi.

Merhaba, bu web sitesinde daha hızlı ve kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşamanız için çerez politikası uygulanmaktadır.