Tahta Tabak tan self servis tepsisi mi arıyorsunuz?

Doğal ahşap tabak modelleri üzerine hazırladığımız koleksiyonumuzu inceleyin. Ahşap tepsi modellerimizin tamamını doğal masif ahşapları kullanarak hazırlıyoruz ve uzun süre kullanılabilmesi ve rakiplerine oranla çok daha uzun ömürlü olabilmesi için iki kat çizilmeye karşı güçlendirilmiş koruyucu ile koruma altına alıyoruz.

Ahşap servis tepsi modelleri arıyorsunuz ancak sizin kullanımınız için gerçekten de uygun olup olmadığını mı merak ediyorsunuz?

Basit bir anlatım ile tahta üzerinde direkt yemek yenilmesini uygun bulmuyoruz. Çünkü ahşabın lifli yapısı, özellikle sulu ve yağlı yemekleri içine çekmektedir. Ancak günümüzde "moda bu oldu" şeklinde bir yanılgı var. Bu da bambu ürünler gibi halk arasında sağlıklı olduğu düşünülen mutfak gereçlerinin aslında çok da doğru kullanılmadığını gösteriyor.

Architab Atölye imalatı olan ahşap tabak temizliği oldukça basittir. Architab atölye ürünlerine uyguladığımız iki kat koruyucu özelliği olan vernikler Avrupa'da lisanslı laboratuvarlar tarafından 19 farklı metal taramasına tabi tutulmuş ve çocuk / bebek ürünlerinde kullanılmasında bir sakınca bulunmamıştır. Bu özelliği ile ürünlerimiz suyu ve çizilmeleri absorbe eder.

Hafif nemlendirdiğiniz bir bez veya deterjanla çok az köpürtüp sıktığınız bir bulaşık süngerini kısa süreyle ahşabın üzerinde gezdirip ardından kağıt havlu veya bulaşık havlusu ile hızlıca silip kurulayın. Hepsi bu kadar...

Ahşap bulaşık makinasına atılır mı, nasıl temizlenir?

Atalarımızdan gördüğümüz kadarıyla mutfaklarımızda ahşap araç gereçler yüzyıllarca kullanılmış. Ancak hepimizin gözardı ettiği bazı gerçekler var.

Evet bugün Osmanlı dönemini anlatan bütün dizilerde de olduğu gibi tahta tabak ve kaşık gibi mutfak ekipmanlarının kullanımı oldukça yaygın ve doğaldı. Ancak bu tür ürünlerin temizliği bugün kullandığımız endüstriyel mutfak ekipmanları gibi bulaşık makinelerinde ve deterjanlarla yıkanmıyordu.

Ahşap ve çamaşırlar genellikle çamur ve soğuk nehir suyu kullanılarak temizlenirdi. Bu işlem aslında en doğal ve en sağlıklı olanıdır. Ahşabı temizlerken kullanacağınız çamur, ahşabı zımparalama işlemiyle eşdeğerdir. Böylece ahşap üst yüzeyi katman katman temizlenir ve iç kısmına ise bakteri girmesi engellenmiş olur.

Tabi bugünkü şartlarda bu türden temizleme yapma imkanımızın bulunmadığını hepimiz biliyoruz.

Ahşabın kullanımdan sonra sıcak suyla temas etmesi pek doğru bir kullanım değildir. Sıcak su ile bambu tabak lifleri daha geçirgen olacak ve temizlediğinizi sandığınız ahşabın içine daha fazla su iletmiş olacaksınız.

Bulaşık makineleri insan elinin dayanamayacağı sıcaklıklarda bulaşıkları yıkamak için programlanmıştır. Böylece mikropları öldürürken; bulaşıkları da kirden rahatça arındırması amaçlanır. Bu şekilde programlanmış bir makineye ahşap mutfak gereçlerinizi koyarak yıkamak son derece yanlıştır ve kısa süre içerisinde ahşaptan kötü kokular yayıldığını fark edebilirsiniz.

Ahşap sunum ve kesme tahtası gibi ürünleri bu işin sağlığıyla ilgili gerekli çalışmaları yapmış firmalardan almanızı öneririz!

Özellikle ahşap kesme tahtaları bıçak darbelerine en çok maruz kalan ürünlerdir. Bu tür bir ürünü sıcak su ve deterjanla yıkamak yerine soğuk suyla ve elinizle durulamanızı öneririz. Bu tür bir durulama işlemiyle temizlenemeyecek kadar yoğun kir bırakacak gıda malzemelerini plastik kesme tahtalarını kullanarak kesmenizi öneririz.

Ahşap sunumları kullanırken sakınmanız gereken bir diğer husus ise yoğun ve uzun süreli güneş ışığıdır. Güneş ışığı sahip olduğu UV ışınları sebebiyle ahşap ekipmanlarınızı sarartabilir ve çabuk yıpranmasına sebep olabilir.

Ahşap çukur tabak ve ahşap tepsi toptan imalat ve satışı.

Ahşap servis tepsisi fiyatları, tasarlanan ürünün ebatları ve kullanılan ağacın cinsine göre değişiklik gösterebilir. Architab atölye koleksiyonunu inceleyerek fiyat aralığı hakkında fikir alabilirsiniz.

Ahşap fastfood sunum tabakları ile şık servis tepsisi modellerimizi inceleyerek cafe restoranınız için en uygun modeli bulabilirsiniz. Dilerseniz otel cafe veya restoranınız için özel bir ahşap sunum tabağı hazırlayabiliriz.

Blog sayfalarımızı inceleyerek fastfood tepsisi modellerimizi görebilirsiniz. Firmalara özel hazırladığımız ahşap servis tabaklarında işletme logosunu ücretsiz olarak işliyoruz.

Beçlika'da bulunan meksika restoranı Mr. Tacos için hazırladığımız self serfis tepsisi modelimizi incelemek için tıklayın.

Servisini yapacağınız ürün için en uygun tasarımı sizinle irtibat halindeyken hazırlıyoruz ve tahta sunum tabağı üzerindeki özel bölmeleri mevcut ekipmanlarınızla uyumlu hale getiriyoruz. Örneğin İzmit'in meşhur kokoreç işletmesi MAÇKA Kokoreç için hazırladığımız ceviz sunum tepsileri incelemek için buraya tıklayın.

Kokoreç sunumunun önemini vurgulayan çok özel bir örnektir. Başarılı işletmeci müşterinin ihtiyaçlarını en iyi bilendir. Bu bağlamda Maçka Kokoreç sunum yaparken müşterilerine sunduğu self servis tepsi üzerine özel bölmeler açtırdı. Örneğin içeceğin pipeti için özel bir yer, müşterinin zevkine göre kullanmak isteyebileceği baharatları koyabilmesi için özel bir bölüm ve tabi ki yemek öncesi ve sonrası kullanabilmesi için ıslak mendil bölümü.

Durum böyle olunca müşterilerin neden Maçka Kokoreç'i ilk tercih olarak liste başına aldığı belli oluyor. Konuklarına değer veren işletmeler her zaman büyüyerek hizmetlerini sunmaya devam ederler.

Örneğin Malatya'da hizmet veren Meşhur Diyarbakır Kadayıfçısı verdiği hizmetin özel olması ve lezzetinin her zaman değişmeyen sırrına ahşap künefe tabaklarımızı ortak ederek özel bir sunum hazırladı. Ahşap künefe tabağı modelini incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Künefe sunumu yaparken önemli olan husus, lezzet kadar künefenin sıcaklığının da doğru olarak ayarlanmış şekilde masaya konmasıdır. Bildiğimiz üzere sıcak tabakların masalar üzerinde bıraktığı kalıcı tahribat işletmeye kısa süre içinde yüklü maliyetler açabilir. Bunun önüne geçmenin en kolay yolu ise ahşap künefe sunumlarımızı kullanmak olacaktır. Künefe tabaklarınız ile birebir uyumlu hale getirdiğimiz ahşap sunum tabakları hem uzun ömürlü hem de dekoratif yönüyle müşterilerinizi memnun etmek için önemli bir ekipmandır.

Örneğin dördüncü şubesinin açılışını yapan Elazığ Kadayıfçı Murat Usta 'nın kaliteden ödün vermeyen işletmecilik anlayışı ile yeni şubesinde de Architab Atölye ahşap künefe tabaklarını seçmiş olması bu çabanın sonucudur.

Sıcak künefe tabağının ahşap üzerindeki etkilerine dair net fikirlerimiz var ve buna karşı ahşap üzerine uyguladığımız koruyucular sıcağı absorbe eder ve uzun süre kullanım imkanı verir.

Ahşap serbest sunum tabak hakkında

Kavisli iç bölmesi ve kenarlardaki tutma bölümü ile serbest sunum tahta tabak modelimizi inceleyin. 25cm x 17 cm lik iç bölmesi serbest olarak çok çeşitli sunumlar için tek bir ahşap tabağı kullanmanıza imkan verir. Örneğin çay sunum tepsisi olarak bu tür tahta tabakları kullanarak çok şık bir sunum hazırlayabilirsiniz veya sandviç gibi hızlı tüketmek istediğiniz yemekleri masa başında veya televizyon karşısında yemek için kullanabilirsiniz.

Ceviz rengi hazırlanan tepsiler ağır ve şık duruşu ile mutfağınıza uyum sağlar. Servis tepsisi fiyatları araştırması yaparken ürünün ne kadar uzun süre kullanılabilir olduğunu da hesaplarınıza katmanızda fayda var. Bilindiği üzere ahşap eskidikçe çok daha değerli olur ve şık bir görünüme kavuşur. Uzun yıllar kullanırken hatıralar biriktirebileceğiniz ahşap sunum tabakları modelleri için Architab Atölye markalı ürünleri tercih edin.

tahta tabak

Markanıza veya menünüzdeki sunumlara özel olarak ahşap tabak ve sunum ihtiyacınız mı var?

Architab atölye Kapadokya bölgesinde ilk ve tek tasarım ve imalat ekibine sahip atölyedir. Tüm Türkiye'ye kargo ile gönderim yaptığımız gibi, yurt dışındaki müşterilerimiz içinde toptan ahşap ekipman üretimimiz ve gönderimiz mevcuttur.

Markanıza özel olarak hazırlatmak isteyeceğiniz ahşap tepsi, fastfood tabağı ve tahta tabaklar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ahşap tabakların imalatı ve tasarımı atölyemiz bünyesinde yapılmaktadır. İstediğiniz adetlerde üretim yapıyor ve logo baskılarınızı ücretsiz yapıyoruz. Bizimle iletişime geçerek işletmeniz için en özel ürünleri hazırlatabilirsiniz.

Nevşehir'de cnc oyma ve lazer kesim işleriniz, t-shirt baskı işleriniz ve özel ekipman imalat işleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bizimle hemen iletişime geçin, işletmeniz için gerekli olan ekipmanların imalatını uzman ellere bırakın.

info@hitab.net // 0384 219 33 00 // Whatsapp: 0535 510 91 45

ahsap tabak

kahvaltı servis tabakları

Ürün istek listesine eklendi