Bahşiş Kutusu Fabrikası Gibi Çalışıyoruz

Architab Atölye olarak son 5 yılda yüzlerce tipbox ile siz değerli müşterilerimizin bankolarında yerimizi aldık.

Bu süre içerisinde milyonlarca lira (temennimiz bu yönde), cafe ve restoran logolarına özel olarak hazırladığımız tip kutularına atıldı ve atılmaya devam ediliyor.

Instagram ve twitter gibi sosyal mecralarda, cafe ve restaurant müşterilerinin en çok paylaştığı kareler arasında yerini alan tip kutusu tasarımlarımız çok beğenildi.

retro tv bahsis kutusu

Bahşiş Bırakma İsteği Uyandıran Tip Box

Bahşiş kutusunun fark edilebilir olması, bahşiş verme dürtüsünü artıran unsurlardan biridir.

Belirgin bir şekilde logonuzu ağaç üzerine işleyerek, müşterilerinizin dikkatini çekmeyi amaçlıyoruz. Marka bilinirliğinizi artırırken; müşterilerinizin markanızla iletişim kurmasını amaçlıyoruz.

Ülkeler bahşiş konusunda farklı kültürlere sahip olabiliyor. Bulunduğunuz bölgeye göre bahşiş çeşitli oranlarla verilebiliyor. Örneğin çoğu ülkede hesabın belirli bir miktarı bahşiş bırakılması gibi bir adet var.

Ancak Türkiye 'de verilen bahşişi en iyi hizmet ve hizmetinin kalitesi belirliyor diyebiliriz. Genel olarak güleryüzlü ve misafirperver olmasıyla tanınan Türkiye, hizmet sektöründe son yıllarda oldukça farklı girişimlere şahitlik ediyor.

Özellikle yemek sektörü, son 10 yılda bir çığ gibi büyüdü ve restaurant, cafe, kahve evleri gibi mekanlar oldukça sayılarını artırdı.

Aldığım Hizmet karşılığında Bahşiş Bırakıyorum

Eskiden sadece bir yeme ihtiyacını karşılamak gibi algılanan yemek sektörü, günümüzde şovlarla ve özel sunumlarla özel bir hizmete dönüştü. İnsanlar sadece yemeklerini tüketip mekandan ayrılmayı değil, güzel vakit geçirebilecekleri, anılar biriktirebilecekleri ve özel buluşmalarını hatta özel günlerini planlayabilecekleri mekanlar arayışındalar.

Bu da mekanların tasarımından tutun, mekan içinde verilen ikramlara ve hatta müziğe (canlı müzik vb.) kadar detaylı bir çalışmayı beraberinde getiriyor.

Müşteriler çoğunlukla bu beklentilerinin karşılanmasıyla orantılı olarak tip miktarını belirliyorlar.

Müşteriler bahşiş vermek isteseler bile bazen bunu unutabiliyorlar.

Arkadaş ortamında güzel bir akşam geçirdikten ve hesaplar ödendikten sonra bahşiş konusu bazen unutulabiliyor. Bu gibi durumlarda bahşiş kutunuz yardımınıza koşuyor. Kasa bölümünüzde bulunan banko üzerinde yer alan ürün müşterilerinizin dikkatini çekmek üzere tasarlandı.

İster renkli isterseniz tek renk olan logonuzu, doğal ahşap üzerine işliyoruz. Kabartma dokusu ve şık tasarımıyla kutular bile bahşişi bazen artırabiliyor.

Bazı mekanlar standart bir kutu, özellikle şeffaf olanları tercih ediyor. Bu müşteride bir zorunluluk hissi uyandırıyor ve çoğu kişinin bahşiş bırakmak istese bile son anda vazgeçmesine sebep olabiliyor.

Çalışanlarınıza değer verdiğinizin göstergesi.

Tip genellikle iş yerinde çalışanlara pay edilir. İş yerine girerken bu konuda başka bir anlaşma yapılmamışsa dünyanın hemen her yerinde geçerli olan kural budur.

Çalışanlarınız için de; ne kadar bahşiş ile fazladan ücret alabilirlerse, hizmetin kalitesi o kadar artacaktır.

O kadar önemli bir amaca hizmet edecek olan kutulara gösterdiğiniz özen, misafirlerinizin markanıza olan bağını da güçlendirecektir.

Oteller için Tipbox tasarımı

Oteliniz için çeşitli yerlere koymak üzere birden fazla tip box satın alabilirsiniz.

Örneğin;

resepsiyona koyduğunuz tipbox ile resepsiyon personelinize,
restorana koyacağınız tip kutusu ile yemekhane çalışanlarına
ve varsa hamam, spa gibi özel bir alan buraya koyacağınız kutu ile

çalışanlarınıza performanslarını artırıcı bir motivasyon aracı hazırlayabilirsiniz.

Sıcak Hava Balonları için Tip Kutusu

Sıcak hava balonu, izlemesi ve seyahat etmesi çok zevkli bir araç. Ancak her bir balonun müşterilerine hizmet verebilmesi için neredeyse on eleman hizmet veriyor.

Balonun güvenli bir şekilde havalanması, seyahat süresince ve iniş esnasında güvenliğin alınması ve hatta en son olarak balonun toparlanıp depoya kaldırılması oldukça zahmetli bir süreç.

Bahşiş ise çalışanların motivasyonu için gerçekten önemli bir husus. Bu konudaki bir blog yazımızı şu adreste inceleyebilirsiniz:

https://architab.net/kapadokya-blog/blog-dekorasyon/kapadokya-turquaz-balloons

Ahşap Bahşiş Kutusu nasıl Yapılır?

Ahşap tipbox tasarımlarımızı nasıl yaptığımızı incelemek ister misiniz? Dilerseniz youtube kanalımızı inceleyerek örnekleri görebilirsiniz.

Logoya özel olarak hazırladığımız ahşap tip kutusu hazırlanışıyla ilgili hazırladığımız blog yazımızı şu adreste inceleyebilirsiniz:

https://architab.net/kapadokya-blog/blog-dekorasyon/bahsis-kutusu-nasil-yapilir

Ahşap Hesap Kutusunu unutmayın!

Bahşiş her zaman tipbox 'a atılmayabilir. Eğer masada hesap alan bir işletmeyseniz, hem kasaya tip kutusu koyabilir hem de aynı özenle hazırlanmış, tipboxdan ayrı olarak bir hesap kutusu hazırlatabilirsiniz. Bu da müşterinize logonuza dokunabilme fırsatı tanır.

https://architab.net/kapadokya-blog/blog-dekorasyon/ahsap-hesap-kutusu-cafe-restoran

Hazırladığımız örnekleri Youtube kanalımızda takip etmek için: https://www.youtube.com/architab

Instagram'da bizi takip edin: https://www.instagram.com/architab_atolye/

0384 219 00 33 -- info@hitab.net

otel bahşiş kutusu

açık hava balon tipbox

dondurma bahşiş kutusu

restoran bahşiş kutusu

burger tip box

balon tip box

italyan kahve tip kutusu

alpha balloons tipbox

burger no7 bahşiş kutusu

cafe bahşiş kutusu

big yellow taxi tipbox

mecmua cafe bahşiş kutu

chickenos tip kutusu

trabzon the point bahşiş kutusu

globble tip box

Doğal Ahşap Logoya Özel Hazırladığımız Bahşiş Kutusunu İnceleyin. Cafe Restoran ve Otel gibi bahşiş alan işletmeler için benzersiz bir bahşiş kutusu tasarımı. Logonuza özel olarak hazırladığımız bahşiş kutuları sayesinde müşterilerinizin bahşiş kutunuza ilgisi artar. Personeliniz kendisine ne kadar değer verdiğinizi görür ve çalışma performansı artan bahşişler sayesinde yüksek ivmelere kavuşur. Bahşiş çalışanları olumlu etkilediği kadar, müşterilerinizin logonuza dokunabilecek kadar yakın olması sayesinde markanıza olan bağlılığını da artıracaktır. Web sitemiz üzerinden bahşiş kutuları ve hesap kutularını online sipariş verebilirsiniz. Ahşap Tipbox tasarımlarımız tamamen logonuzun formatına uyumlu olarak hazırlanır, 10 işgünü içinde kargoya teslim edilir. Logonuza özel bahşiş kutusu sipariş verebilmek için nelere ihtiyacınız var? Size özel hazırlanmış bir doğal ahşap tip box - tip kutusu sipariş verebilmeniz için tek ihtiyacınız olan logonuzun vektörel çiziminin PDF formatında elinizde hazır olması. Logonuzu info@hitab.net eposta adresimize iletip, siparişinizi web sitemiz üzerinden tamamlayarak işemleri başlatabilirsiniz.

İlgili ürünler

Bahşiş Kutuları

Doğal ahşap logoya özel bahşiş kutusu tipbox

Architab
131362
₺450,00
Cafe Restoran ve Otel logosuna özel olarak tasarladığımız bahşiş kutuları çok ilgi görüyor.  Logonuz ön planda olduğu için benzersiz olurlar. Doğal ahşap üzerine oyma, kabartma, yakma ve baskı teknikleri bir araya getirilerek oluşturulurlar.  Makine destekli el işçiliği ürünüdür. Uzun bir süreç ve bu süreç neticesinde çok şık bir ürün ortaya çıkar....
Bahşiş Kutuları

RETRO TV Tipbox / kumbara

Architab
130983
₺550,00
Cafe ve restoranda tipbox bahşiş kutusu olarak kullanabilirsiniz.  Ailece para biriktirmenize teşvik eden ürünümüz aynı zamanda kişiselleştirebilir bir özelliğe sahip kumbara olarak kullanabilirsiniz. İsteğinize özel aile fotoğrafını ekran kısmına basabilir bu şekilde çerçeve olarak da kullanabilirsiniz. Doğal ahşap ve eski model tüplü televizyonların...
Ürün istek listesine eklendi
Ürün karşılaştırmak için eklendi.