Kesme tahtaları

Kesme tahtaları

Çakıl formlu kesme tahtası

Architab
130778
₺325,00
Çakıl taşı formlu ahşap kesme ve ekmek servis tahtası.  Geometrik şeklini çakıl taşı formundan esinlenerek hazırladığımız ahşap tahtayı ister sunumlarınızda kullanın isterseniz kesme tahtası olarak kullanın. Mekanınıza hareket katacak tasarımlar için Architab atölye ahşap koleksiyonunu inceleyin. 

Et kesme tahtası, ekmek kesme tahtası, sebze doğrama tahtası mı arıyorsunuz?

Doğrama tahtası modellerimizi inceleyin. Mutfakta kullanılmak üzere tasarladığımız doğal ahşap kesme tahtaları hem ergonomik yapısı hem de farklı ebat çeşitleriyle çok kullanışlıdır. 

Kesme tahtası nasıl olmalı?

Ahşap kesme tahtaları bıçakları köreltmediği ve kesimi yapılacak malzemelerin kaymadan kesilebilmesine olanak sağladığı için tercih edilir. 

Kesme tahtası seçerken, mutfak tezgahınızın ebatını göz önüne almalısınız. Bazı tezgahlar geniş kullanım alanı sunarken, günümüz evlerinin bir çoğu, düşük metrekarelerde biraz daha geniş yaşam alanı sunabilmek için mutfak tezgahı gibi elemanların ölçülerini düşük tutma yoluna gidebiliyor. 

Kesim tahtasını ne için kullanmak istediğinize iyi karar verin. Sadece ekmek kesmek için kullanacaksanız, buna en uygun tasarımı seçin veya et kesmek istiyorsanız genellikle satın aldığınız etlerin ebatlarını gözünüzün önüne getirerek ölçü çıkarabilirsiniz. 

Farklı kesim alanları için kullanabileceğiniz değişik tasarımlara sahip ahşap kesim tahtası modellerimiz mevcut. 

Kesme tahtasının ömrü ne kadardır?

Ürettiğimiz kesme tahtalarını, avrupadan ithal ettiğimiz, sertifikalı ve doğal yağlarla koruma altına alıyoruz. Bu yağlar ahşabı beslerken; suyun ahşabın üzerinden çabucak süzülmesi için bir katman oluşturur. 

Ahşap kesme tahtalarınız, suyla temas ettikçe ve bıçak darbeleri ile çizildikçe yıpranırlar. 

Ağaç suyu çok sever... 

Yaşayan ağaçların ana besininin su olduğunu hepimiz biliyoruz. Ancak kesilmiş bir ağaç da suyu görür görmez içine çekmek ister. Su yolu dediğimiz, ahşabın damarlarından içeriye çekilecek su taneleri zamanla ahşabın genleşmesine yol açar. Böyle bir durumda kesme tahtanızın şeklinde değişmeler tespit edersiniz. Hafif dalgalanmalar ve hatta çatlamalar oluşabilir. 

Ahşap doğrama tahtasını belirli periyotlarla yağlayın. 

Kesme tahtaları dışında, architab atölyede ürettiğimiz, diğer ahşap ürünlerimizin suyla ve havayla temasını minimum düzeye indirmek için iki kat güçlendirilmiş çizilmez koruyucu formül uyguluyoruz. Bu sayede uzun yıllar yıpranmadan kullanılabilecek ürünler ortaya çıkarıyoruz. Ancak kesme tahtalarında bu koruyucuları kullanmak doğru değildir. Bu sebeple kesme tahtaları doğal yağlarla koruma altına alınır. Suyu kaydıran bu yağlar sayesinde ahşap kesme tahtaları uzun süre kullanılabilir. 

Kullanım şeklinize göre belirli aralıklarla yağlama işlemi yapacağınız kesme tahtalarının kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. 

Ürün istek listesine eklendi